top of page

Web Sitesi & Sosyal Medya

Web sitesi ve sosyal medyanız, sizin dünyaya açılan kapınızdır. Basılı ürünler sizi sınırlar. Tüm dünyaya kapılarınızı açın...

Web site adresleri sizlerin ve markalarınızın online kartvizitleridir. Web sitesi ise sizlerin firmanızın ve markalarınıza ait ürün ve hizmet sergilediğiniz kurumsal değerlerinizi sergilediğiniz online alış veriş merkezleridir. Web site tasarımımızın temeli, farklılık üzerine değil benzersizlik üzerine kurulmuştur.

Dünyanın her hangi bir yerinden sadece bir link ile web sitenize alış veriş yapmaya gelen milyonlarca müşteri olduğunu hayal edin. Siz değerli müşterilerimize sizlere online kartvizit imkanı sunmaktayız. Sadece bir link ile kendi ifadenizi ve kurumsal değerlerinizi sergilemek istemez miydiniz ?

Bu noktada markanızın veya firmanızın sektördeki konumunu analiz ederek hedef kitleye yönelik doğru bir tasarım ve vizyon yaratacak özgün bir web site tasarlar. Oluşturulan yeni web site, değer ve stratejilerle örtüşen kaliteli görseller ve yazılı içeriklerle tamamlanır.

Bilgisayarın çalışmasını ve hizmet vermesini sağlayan donanımsal kısım dışında kalan her şey yazılımdır. Başka bir tanım olarak bilginin işlenmesini sağlayan yöntemler topluluğu da diyebiliriz. Halk dilinde yazılım bilgisayar üzerinde çalışan her türlü programa verilen genel addır. Her türlü işletim sistemleri  de birer yazılımdır

Sistem yazılımları (System Software ); Bilgisayara fonksiyon katan, yazılım personellerinin üzerinde rahatlıkla geliştirmesini ve uygulamaların çalıştırılması için tasarlanmış yazılımlardır. Sistem yazılımlarının içinde aygıt sürücüleri, işletim sistemleri, sunucular, hizmet programları ve pencere sistemleri bulunmaktadır.  Örnek; Microsoft Windows, Unix, Mac OS X, vb.
 Uygulama yazılımları (Application Software); Uygulama yazılımları bütün sistem programları içinde en temel yazılım işletim sistemidir. Kullanıcıları daha üretken hale getirmek ve kişisel işlerinde yardımcı olmak için tasarlanmış yazılımlardır. Örnek; Windows, Linux, IOS, Android, vb.
Hizmet veya özel yazılımları (Service or Boutique Software); Bilgisayarın sistem yazılımları üzerindeki uygulama yazılımları ile geliştirilen insanların veya şirketlerin işlerini, hayatını kolaylaştırmak  için kullanılan yazılımlardır. Bu yazılımlar sektörel olabileceği gibi genel veya butik olabilmektedirler. Piyasada yazılımlar paket halinde satılabildiği gibi, özel azılım olarak tasarlanıp geliştirilerek firmaya yada kişiye özel satılabilmektedir.   Örn: Astajans Web Tabanlı Yazılım Sistemleri,  Easy software, ideasoft e-ticaret paketleri,  vb.

Kendinize ait bir web sitesi kurmak istiyorsanız önce bir domain (alan adı) almalısınız daha sonrasında hazırlanmış olan ya da hazırlanacak olan web sitenizin dosyalarının (html, php, asp, fotoğraf dosyaları vs…) çalışacaği bir alan ( disk alanı ) olması gerekir ki hazırlanan web sitesini hosting alanına yüklemelisiniz. Böylece sitenizi ziyaret etmek isteyen kullanıcılar browserların da (internet tarayıcılarında örn.:internet explorer, firefox, netscape, google chrome gibi) sizin domain adresinizi yazdıklarında internet sitenizi görüntüleyebilirler.

Hosting hizmeti veren sistem aslında çok hızlı bir internete bağlı olan iyi bir bilgisayardan farklı birşey değildir. Aynı anda belki yüzlerce web sitesini yayınlayabilmesini en önemlisi kesintisiz çalışacağını düşünürsek elbette donanımı ona göre seçilmiştir ve daha da önemlisi çok hızlı bir bağlantı hızı ve yüksek bant genişliğine sahiptir.
Kısaca web sitenize ait dosyaları saklayan ve internet kullanıcılarının erişimine sunan bu bilgisayarlara web sunucusu (web server), bu veri saklama ve yayınlama işlemine de web hosting denir.

Web ticaret siteniz var fakat android uygulamanız yok mu? Tam olarak doğru yerdesiniz. Uzman direktörlerimiz sayesinde android uygulamanız milyonlarca kişiye kapı açmaktadır. Son derece zarif ve çınar gibi sağlam yazılımlarımızla android uygulamanızı temkinli birer canlıya dönüştürmekteyiz. Milyonlarca insana kapı açan android uygulamanız artık sizlere daha fazla müşteri elde etmenizi sağlayacaktır.

Android uygulamaları bilinenlere göre artık çok sıkılaşmakta olup fazla göz ardı edilmemektedir. Fakat günümüzün teknolojisine uyarladığımız zaman sizden iyisi yoktur. Her gün, her hafta, her ay, her yıl süre gelen güncelleştirmelerle uygulamanızı son derece yenileyen tasarımlarımız sizlere daha fazla müşteri ve müşteri memnuniyeti kazandırmaktadır.

Bir düşünün saniye başı bir müşteri kazanmakta olan bir şirketi evet o sizsiniz ve bizim sayemizde daha da ileriye gidiceksiniz.

E-ticaret;1995 yılından sonra tüm dünyada internet kullanımının artmasıyla ortaya çıkan, ticaretin dijital ortamda online olarak yapılması kavramıdır. E-Ticaret, herhangi bir ürün veya hizmet için, çeşitli ödeme yöntemleriyle bir internet sitesi üzerinden ticaret yapmanızı veya sipariş vermenizi sağlayan bir alışveriş yöntemidir.

Türkiye’de ve dünyada geleneksel pazarlama yöntemlerine ve satış faaliyetlerine e-ticaret’i de ekleyen kuruluşlar, sadece belirli bir lokasyona ve noktaya satış yapmanın ötesine geçerek, süreçlerine e-ticaret’i de dahil etmeye başlamıştır.
E-ticaret özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) için çok uygun bir ticaret şeklidir. E-ticaret, belirli bir satış noktasının dışına çıkarak satışların artmasına ve daha hızlı ödemeleri slim alınmasına olanak sağlamaktadır. Fiziki mağaza sahibi olan işletmeler için e-ticaret önemli bir satış kanalıdır.

Bir web sitesini son teknoloji olarak yayınlanan modüllerden kullanmanız gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse eğer HTML ve CSS de son çıkan HTML5 ve CSS3 çıktı web sitenizin çizilmiş olan sayfalarını bu şekilde kodlamanız gerekmektedir.
Çünkü artık arama motorları her zaman yeniliği beğenmektedir. Sizde web sitenizin arama motorlarına beğendirilmesini istiyorsanız bu çalışmaları yapmanız gerekecektir. 

JavaScript ve Jquery kodlarındanda kullanmanız bu sizin artınız olacaktır. Neden diye soracak olursanız  çünkü bu en son çıkan uygulamlardan yararlanmanız ve web sitenizi bu şekilde kodlamanız arama motorlarında her zaman ilgi odağı olacaksınızdır. Ama bu sadece arama motorlarını değil kullanıcılarınız için de iyi olacaktır. Çünkü kullanıcıların ilgisini çekmek her zaman başarılı sonuçlar almıştır. Bir kullanıcının gözüne hitap eden tasarımlar değilde tüm dünya kullanıcılarına hitap edecek tasarımlar ortaya çıkartmanız gerekecektir.

Dijital pazarlama çalışmaları içerisinde Google AdWords reklamları ve SEO çalışmaları çok önemli iki ayrı alandır. Firma ve markaların kullanıcılara kolay ulaşabilmesi, ürün ve hizmetlerinin tanıtımlarını yapabilmesi, site ziyaretçi sayısını yükseltmesi ve satış oranlarını arttırabilmesi adına iki yöntemde oldukça etkili ve önemlidir. İnternette pazarlama faaliyeti yürüten firmaların ve markaların genel olarak aklındaki soru ise “Google AdWords mü? SEO mu?” hangisi daha yararlı? Genelde bu şüpheci yaklaşımı internet üzerinde çalışmalarına yeni başlayacak olan kişi ve firmalar sormaktadır.

Aslında bu sorunun net ve keskin cevapları vardır. Ancak birinin diğerinden daha iyi olduğunu net olarak söylemek imkansız daha doğrusu yanlış olacaktır. Çünkü Google AdWords reklamları veya SEO çalışmaları her ikisi de kendi sistemi içerisinde avantajları olan, dijital dünyanın en efektif pazarlama yöntemleridir. Dijital pazarlama yatırımlarının büyük bir bölümünü oluşturan AdWords ve SEO arasındaki tercih farkı ise mevcuttaki pazarlama stratejinize, belirlediğiniz hedefe göre değişecektir. Yoksa birinin diğerinden daha üstün olduğu veya birini yapın, diğerini yapmasınız da olur diye bir ayrım yapmak doğru olmayacaktır. 
Daha yüksek fayda için Adwords ve SEO çalışmalarını aynı anda yapmak avantaj doğurabilir. Google’ın gözünde sitenizi her yöntemde değerlendirmiş olursunuz. Bu da size orta-uzun vadede sektörünüzde 1 numara olmanın yolunu açar. Ayrıca hem çok daha fazla müşteri hem de tanıtım elde etme şansınız olur. Maliyetleri ise diğer pazarlama maliyetlerine oranla oldukça düşüktür. Ve genelde çok kısa zaman içerisinde yatırdığınız bütçenin karşılığını kazandığınız yeni müşterilerle fazlasıyla alırsınız.

Mobil site, var olan ya da yeni oluşturulacak olan web sitelerinin mobil cihazlar üzerinden kolay ve pratik olarak kullanılmasına imkan sağlayan, mobil cihazlara uygun hazırlanmış sitedir. Cep telefonu teknolojisinin gelişimi ile giderek artan mobil internet kullanımı pek çok kullanıcı için var olan siteleri kullanmada sorunlar yaratabilir.

Bir web sitesi cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile görüntülenebilmesine rağmen, bazı özellikleri kullanım dışı kalabilir ya da kullanıcıya arzu ettiği pratikliği sunmayabilir. Bu tür durumlarda küçük ekranlara uygun ve parmaklarla kullanmayı pratik hale getirebilecek mobil siteler hazırlanır.

Günümüzde herşey dijital ortamda oluşturuluyor. Basılı ürünlerin yerini elektronik alanda oluşturulan ürünler almaktadır. İnternet kesinisi şuanda çağın en ektili pazarlama aracıdır ve E katalog da gittikçe önem kazanmaktadır.Dijital Katalog, PDF, Word, Powerpoint vb. diğer formatlardan farkılıdır. Kullanıcı açısından bakıldığında basılı ürünlere göre daha interaktif bir ürün olan dijital katalogların avantajları yüksektir. Sadece internette yayımlanmak için hazırlanmadığı gibi birçok araçla çoğaltılması da maliyet ve daha çok kişiye ulaşması açısından da önemlidir. Hazırlattığınız e-katalog isterseniz Flash Bellek, CD vb. gibi diğer araçlarla da sunabilirsiniz. Ürününüzü yada hizmetinizin daha etkili tanıtılmasını sağlar.
Dijital kataloğu hiç bir yardımcı program kullanmadan bilgisayarınızda açabilir, internet sitenize yükleyerek orada herkesin görmesini ve incelemesini sağlayabilirsiniz. Tek tıkla sayfalara arasında gezinme istediği ürüne veya bilgiye rahatlıkla ulaşabilme kolaylığı sunmaktadır.

Yeni nesil teknoloji ürünlerinden olan IPAD, IPhone, Android kısaca akıllı telefonlarda da kullanılabilen dijital kataloglar, interaktif alanda iyi bir tanıtım aracıdır. Elektronik Kataloglar, Dijital ortamda eskimeyen, yıpranmayan, daima renkli ve güncel kalan bir araçtır. Ürünlerinizi, Hizmetlerinizi veya Firmanızı en güncel yöntemle tanıtabilirsiniz.
Bunun yanında en önemli etkenlerden bir tanesi hem daha ucuza üretilmesi hemde kağıt, boya matbaa gibi masraflarının olmamasıdır. Bunun yanı sıra ekolojik dengeye zarar vermemektedir. Oluşturduğunuz çevreci imaj ile en iyi imaja sahip olabileceksiniz.
E-Katalog hizmetini isterseni mail olarak da atabileceksiniz. Yazışmalarınız sırasında anlık olarak müşterinin veya iş yaptığınız firmanın görmesini bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz. Basılı tanıtım araçlarında kullanacağınız görseller kısıtlı olacaktır. Ancak elektronik ortamda hazırlanan sınırsız görsel kullanmanıza olanak sağlar. Görsellerinizin kalitesi matbaada kaybolmadan, daha gerçekçi daha etkileyici tasarımlarla etkili bir reklam yapabilirsiniz.

bottom of page