top of page

Promosyon Ürünleri

Müşterilerinize kendinizi daha iyi tanıtıp, iletişim kaynaklarınızı güçlendirme amacıyla promosyon çözümlerimiz sizlerle...

Promosyon Nedir?

Promosyon özendirme demektir.
Promosyon, firmaların potansiyel müşterilerine kendilerini tanıtmak ve ürünlerini pazarlamak amacıyla kullandığı etkili bir tanıtım aracıdır. Günümüzde birçok ürün,Promosyon niteliğinde sunulabilmektedir.
Gelişen ve genişleyen Reklam dünyasında, firmalar için promosyon ürünleri artık vazgeçilmez bir hal almıştır. Gündelik hayatta elimizin altında olan ve sürekli kullandığımız envanterler ne kadar dikkat çekmiyor gibi gözükse de en büyük Reklamı onlar yaparlar.
Bir malı geniş kitlelere tanıtmak ve o malın sürümünü sağlamak amacıyla yapılan çalışmalara promosyon denir.

Promosyon ürünleri, Promosyon malzemeleri :

Saat, Ajanda, Defter, Sunum Dosyası, Çanta, Klasör, Kalem, Anahtarlık, Evrak Çantası, Duvar Saati, Ahşap Masa Seti, Porselen Kupa, Termos Bardak, Bloknot, Plaket, Bayrak, Flama, Kristal Plaket, Dijital Ürünler, Tükenmez Tebeşir, Tahta Silgisi, Tahta Kalemi, Mausepad, Kalemlik, Kağıtlık, T-shirt, Şapka, Flamalar, Takvim, Duvar Saatleri, Masa Saatleri, Kalemler, Kalem Setleri...
Promosyon, Pazarlama iletişimi karmasına yani dahil olan bir çalışma türüdür. Amerikan Pazarlama Birliğinin tanımı gereği, kişisel satış, Reklam ve tanıtma dışında kalan iletişim çalışmaları olmasından dolayı kapsamı ve uygulamaları çok değişiklikler göstermektedir. Promosyon özel bir şeylerin teklif edilmesi, sunulmasıdır. Bu boyutu ile Promosyon, diğer çalışmalarla birlikte iç içe girmektedir. Örneğin; satış elemanları çalışmalarında, promosyon taktiklerini çok sık olarak uygulayabilmektedirler. (belirli miktarda deterjan alan toptancılara cumhuriyet altını verilmesi gibi.)
Ayrıca, satışa dönük Reklamlarda amaç satışın arttırılmasıdır. 
Kullanılan mesajlar, promosyon için kullanılan mesajların aynası olabilmektedir. Halkla ilişkiler ve tanıtma ile promosyon arasında da uygulamada da benzerlikler ortaya çıkmaktadır. Örneğin; ticari fuarlarda firma ve ürünün satışının arttırılmaya çalışılması gibi.

Promosyon Amaçları

Promosyonun çeşitli amaçlarından söz edilir. Bunlardan bir gruplandırma şekli, Promosyonun hitap ettiği gruplara yöneliktir. Buna göre genel amaçlar şunlardır.

 • Satış gücünü desteklemek.

 • Ürünün pazarlamasında aracı kuruluşların kabullenmesinin ve desteklerinin sağlanması.

 • Tüketicilere ürünün satışının arttırılması Burada dikkatlice yapılan bir inceleme genel amaçların daha çok satışa yönelik olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Bu hiçbir zaman promosyonun iletişim amaçları olmadığı anlamına gelmez. Ancak, kabul etmek gerekir ki, promosyon özellikleri açısından daha çoksatışın arttırılmasına yöneliktir.
Daha açık bir ifadeyle, promosyon üreticiden tüketiciye kadar geçen kanal seviyesindeki ürünün hareketini hızlandırmayı ve satışı arttırmayı amaçlar.

Ajanda, günlük hayatta ya da iş dünyasında hemen herkesin kullandığı etkili bir planlama aracı. Her ne kadar gelişen teknolojiler sayesinde notlarımızı bilgisayara, tabletlere ya da akıllı telefonlara kaydetmeye başlamış olsak da, yanı başımızdan ayırmadığımız ajandalar daha uzun süre önemini kaybetmeyecek gibi görünüyor.
Öğrenciden ev hanımına, bankacıdan öğretmene kadar hemen her meslek grubunda yer alan bireylerin elinde görebileceğimiz ajanda, bir nevi kişisel organizatördür, planlayıcıdır. Not defteri olarak da kullanılabilir, hatırlatıcı görevi de görebilir.Bizi takip ederek ajandalarınızı daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayabilir ve planlamalarınızı daha düzenli bir hale getirebilirsiniz.

Astajans Reklam olarak sektörde anlık değil uzun zaman dilimlerine yayılabilen sürdürülebilir tasarımlarla akılda kalıcı çalışmalar hedefliyoruz. 12’den vuran takvim tasarımları da bir yılı kapsayan görünürlük materyallerinin en önde gelenleridir. Promosyon amacıyla yoğun kullanımı bulunan takvim tasarımlarımızla şirketinizi veya markanızı hep göz önünde tutabiliriz.

Günümüzde gerek internette gerekse de sokakta kafanı nereye çevirsen karşına bir reklam çıkıyor. Reklam konusunda karşılaşılan en büyük sıkıntı ise bunca reklam kalabalığı içerisinden nasıl sıyrılanacağıdır. Bu sorunun çözümü olan kelime 'yaratıcılık'tır. Yaratıcı tasarım, yaratıcı slogan, yaratıcı strateji sizin reklamınızı diğer reklamlardan ayırarak en iyi performansı almanızı sağlayacaktır.
Bu yazımızda reklam yapma ile ilgili size avantaj sağlayacak olan yaratıcı tasarım kısmına odaklanacağız. Reklam tasarımlarınızda başarıya ulaşmak için size yardımcı olacak en önemli aktörlerden biri reklam tasarımı için kullanacağınız tasarım programıdır. Bu nedenle iyi bir tasarımın yolunun iyi bir reklam şirketinden geçtiğini söylemek yanlış olmayacaktır.

Alanınızda ya da mesleğinizde üstün bir başarı sergilerseniz eğer insanlar tarafından saygı duyulan bireyler olursunuz. Başarılarınız tebrik etmeye teşekkür edilmeye ihtiyac duyar. Bu başarıları bir organizasyon çerçevesinde gösteriyorsanız eğer, size bir hatıra kalması için plaket verilir. İşte plaketin hayatımızdaki anlamı sadece budur. Sadece dediysem tabi ki çok önemli bir başarının karşılığı olmadığını belirtmek için söylüyorum. Katıldığınız ve üstün bir başarı gösterdiğiniz alanlarda plaket almanın yanında başka ödül alınmalı diye düşünüyorum.
Eğer bir organizasyonunuz varsa ya da bir organizasyon düzenlemeyi düşünüyorsanız ve başarı gösteren kişilere plaket vermek de varsa planlarınızın arasında, sizler için en kaliteli plaketleri hazırlayalım.

Promosyon kampanyası belli bir müşteri grubuna dönük olarak planlanır. Satış gelişimi bu müşteri gruplarını doğru tekniklerle uyararak sağlanabilir. Promosyonda amaç kuşkusuz satış gelişimini sağlamaktır. Ancak amacı böyle tanımlamak yeterli değildir. Amacı daha da özelleştirmeliyiz. Dört genel promosyon amacı vardır;

 • Kaybedilmiş müşterileri kazanmak

 • Mevcut müşterilerin sadakatini geliştirmek

 • Mevcut müşteriye yükleme yapmak (rakibe gitme engeli koymak)

 • Yeni müşterileri çekmek
  Bu amaçlara uygun olarak geliştirilmiş promosyon teknikleri ise şunlardır;

 • Numune

 • Mal Fazlası

 • Kupon

 • Şans Promosyonları

 • Süreklilik

 • Etkinlik Pazarlaması

 • Hediye

 • Tanzim-teşhir

Roll Up Banner firmanızı bir sergi veya fuar öne çıkarmak için önemli bir araçtır. Ayrıca mağazalarınızda, satış yaptığınız tüm iç yada dış ortamlarda müşterileriniz üzerinde pozitif etkiler bırakarak markanızın imajına büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Doğru mesajı güzel bir tasarımla verebilirseniz satışlarınızı arttırabilir, marka imajınızı çok daha üst noktalara taşıyabilirsiniz.

Son zamanlarda amatör futbol turnuvaları Türkiye’de ivme kazanan trendlerden biri haline geldi. Özellikle kurumsal şirketler, bünyesinde bulunan departmanlar arasında turnuvalar düzenliyor. Diğer taraftan Türkiye çapında düzelenen özel turnuvalar futbol severleri turnuva çatısı altında birleştiriyor. Bu turnuvalarda derecede yapan futbol takımlarına verilen hediyeler, turnuvalara katılım oranını ciddi şekilde etkiliyor. Forma Tasarımı, bu tür turnuvalar söz konusu olduğunda oldukça önem kazanıyor. Zira hiç bir futbol takımı, her yerde bulunan renk ve modellerden oluşan formaları giymek istemez. Forma Tasarımı mutlaka takımları birbirinden ayırt edebilecek kadar farklı ve etkileyici olmalıdır.

Davetiye seçimi, özel günlerin en önemli unsurlarından biridir. Klasik ve sık sık kullanılan tasarımlardan sıkılanların son dönemde özellikle tercih ettiği tasarımlardan biri de illüstrasyon davetiye.Kişiye özel olarak hazırlanan ve neredeyse tüm etkinlikler için uygun olan bu tasarımlar ile alışılmışın dışına çıkarak kendinizi daha kolay yansıtabilirsiniz.
Özellikle çocuk doğum günleri ve düğünler için tercih edilen İllüstrasyon davetiye tasaımları, tüm etkinlikler için kullanılabilir olması ile öne çıkıyor. Kurumsal organizasyonlardan nişan törenlerine kadar pek çok farklı amaç için hazırlanabilen tasarımlar sayesinde, artık demodeleşen klasik modelleri de geride bırakmaya başlıyoruz.
Sizi ve etkinliğinizi en doğru şekilde yansıtması amacı ile kişiye özel hazırlanan tasarımların yanı sıra, illüstrasyon davetiyelerinizde hazır görsellerden de yararlanmanız mümkün. Özellikle tasarımcıların yoğun olarak kullandığı ve eserlerini satışa sundukları platformlar üzerinden seçebileceğiniz birçok görsel, davetiyelerinizin ön yüzünü süsleyebilir.

Düğün sezonunda evlenecek çiftlerin diğer davetiyeler arasından sıyrılmasını da sağlayan illüstrasyonlar, romantik ve modern gibi birçok alt kırılımda hazırlanabilmektedir.İllüstrasyon davetiyelerde özellikle düğün veya nişan organizasyonlarında en sık tercih edilen modeller, gelin ve damadın görsel olarak referans alındığı ve illüstrasyonlarının hazırlandığı modellerdir. Birçok farklı temada hazırlanabilen ve fotoğraflarınız baz alınarak hazırlanan bu illüstrasyonlar ile davetiyenizin tamamen benzersiz olmasını da sağlamış olacaksınız.

Plaj bayrak, dubalı bayrak, reklam bayrağı, olta bayrak, yelken bayrak günümüzde artık tüm esnafın dükkanlarında ve şirket önlerinde reklam dubası gibi kullandığı bir bayrak çeşitidir. Halk arasında ismi olta bayrak, yelken bayrak gibi geçen ve asıl ismi “Plaj Bayrağı” olan bu ürünün malzemelerini üreten Astajans olarak ucuzluğu ve kaliteyi yan yana getirdiği tamamen kendi imalatımız olan plaj bayrağının tüm parçaları: bayrak, kamış, duba ve bayrağın üzerindenki dijital baskısına varıncaya dek garanti ve güvencemiz alıtndadır. Plaj bayrağı mağaza önünde, plajlarda, fuar standlarında ve firma tanıtımlarında kullanılır. TÜRKİYENİN HER YERİNDEN bizlere ulaşabilirsiniz.
Türkiye’nin En Kaliteli Reklam Bayrakları Burada
Dubalı Bayrak – Plaj Bayrakları – Reklam Bayrakları İmalattan Satış Noktası
Kaliteli – Dayanıklı Reklam Bayrağı İmalattan Uygun Fiyata Satış İmkanı İle Sizlerle.
Tüm Bayraklarda %50 İndirim Fırsatını Kaçırma – Kargo Ve Teslimat İmkanı – Ücretsiz Tasarım
Dış Hava Koşullarına Dayanıklı – Hızlı Teslimat – Uygun Fiyat Güvencesi

Bizden Fiyat Almadan Bayrak Yaptırmayın!

bottom of page